Home / اسلایدر / فناوری جديد شرکت ادوبی به نام Adobe Anywhere
فناوری جديد شرکت ادوبی به نام Adobe Anywhere

فناوری جديد شرکت ادوبی به نام Adobe Anywhere

پس از بررسی سیستم تولید اشتراکی فیلم در NAB در ماه آوریل سال 2013، ادوبی نرم افزار Adobe Anywhere را برای تولید فیلم ارائه می کند. این محصول برای ساده سازی چرخه تولید فیلم و ویدئو طراحی شده است با توجه به اینکه افراد مختلف بتوانند بطور موثر گزارش گیری، تدوین، به اشتراک گذاری و اتمام پروژه را با استفاده از شبکه و سخت افزاراستاندارد انجام دهند. به عنوان بخشی از پروسه راه اندازی، ادوبی اعلام کرد که CNN از این محصول استفاده خواهد کرد.

Michael Koetter، نایب رئیس ارشد توسعه و فن آوری رسانه ها در Turner Broadcasting گفت: با توانایی وسیع در جمع آوری اخبار در سطح جهان و با داشتن مراکز تولید مختلف در سراسر جهان، CNN حجم زیادی از صدا و تصویر را برای پشتیبانی از رسانه تصویری ارسال می کند. تا چند سال پیش، دسترسی جهانی به محتوای گزارشها از طریق فایلهای سازگار، یک نقطه عطف بزرگ بود. گام بعدی ما ایجاد دسترسی شفاف به این محتواست. Adobe Anywhere کلید فناوری در این استراتژی است که گزارشگران ما را از نزدیک با محتوا و مشارکت در ساخت برنامه ها صرفنظر از مکان فیزیکی، فعال می سازد.

AAW (1)

ادوبی در تلاش است تا با استفاده از تکنولوژی Anywhere راه جدیدی برای مشارکت و با هم کار کردن را ارائه کند. در گذشته اگر تمایل داشتید با شخصی در یک شهر دیگر در یک پروژه مشارکت داشته باشید لازم بود پروژه ای که بر روی سیستم خود دارید را برای آن شخص ارسال کنید اما اکنون با Anywhere این قضیه کاملا متفاوت است. اکنون کاربران نرم افزار پریمیر در نقاط مختلف میتوانند به پوشه ها، فوتیج ها و محیط کاری مشترک و در یک زمان دسترسی داشته باشند.

پس از آنکه Adobe Anywhere در IBC 2012 رونمائی شد و ادوبی اعلام کرد که کاربران نرم افزار های Premiere Pro , After Effects, و Prelude می توانند در یک محیط مشارکتی در سرتاسر دنیا با همدیگر کار کنند، این شرکت فایل ویدئویی sneak peek خود با مفهوم و کانسپت ویرایش مشترک را در NAB 2012 در لاس وگاس ارائه کرد. ایده کار از راه دور و کار بر روی یک پروژه پریمیر در مکان های مختلف همه را شگفت زده کرد.

تکنولوژی های مورد استفاده در Adobe Anywhere در قالب یک محصول جدید، یک محیط مشترک متمرکز برای ادیتور ها و کسانی ارائه می کند که از نرم افزار های پریمیر و پری لود و افترافکت استفاده می کنند. در واقع Anywhere یک ویدئو سرور برای نرم افزارهای ذکر شده است. نصب و راه اندازی این محصول به یک سرور پیکربندی شده با شرایط خاص نیاز دارد که دسترسی سریعی به مدیا های ذخیره سازی شده داشته باشد. تمام فایلهای مورد استفاده باید بر روی این سرور قرار گیرند و Adobe Anywhere نیز بر روی این سرور نصب می شود.

AAW (3)

ادیتورها در داخل یک مرکز حتی در سراسر جهان یک نسخه قانونی از نرم افزار را اجرا کرده و به سرور متصل می شوند. سپس آنها به پروژه ها و فوتیج ها می توانند دسترسی داشته باشند. در محیط نرم افزار سکانس های مختلف بسازند آنها را ادیت کنند و محیط تایم لاین خود را رندر کنند. در کل Anywhere برای ادیتورها، کامپوزیتورها و موشن گرافیست ها طراحی شده است تا در پروژه های خود مشارکت داشته باشند.

سرور مرکزی با استفاده از Mercury Streaming Engine در حال اجرا است وقتی شما دکمه Play را فشار می دهید موتور سرور به سکانسی که شما بر روی آن کار می کنید دسترسی پیدا میکند و هر فریم را با تمام افکت های موجود در آن رندر میکند و آنرا بصورت یک فریم فشرده شده از طریق شبکه به کامپیوتر محلی شما ارسال می کند و این فریم در سیستم شما نمایش داده می شود. در واقع هیچ پردازشی توسط سیستم شما انجام نمی شود. این سرور هر چیزی را با رزولوشن بالا و بصورت RealTime رندر می کند!

دو کامپوننت و دو جز اصلی در تکنولوژی Anywhere وجود دارد. اولی Collaboration Hub نامیده می شود که بخش مدیریت کاربران و مشارکت در مکان های مختلف و بخش مدیریت ذخیره سازی اطلاعات پروژه را در یک پایگاه داده بر عهده دارد و این مدیریت باید به گونه ای باشد که اجازه دهد افراد و کلاینت ها در مکان های مختلف بتوانند با هم و بر روی یک پروژه کار کنند.

کامپوننت دوم Mercury Streaming Engine نام دارد که بسیار شبیه Mercury Playback Engine در نرم افزار پریمیر است که توسط GPU کار میکند و می تواند یک رندر Real Time و بی درنگ از سکانس هایی که لایه های بسیار زیاد با افکتهای مختلف دارند را ارائه کند. در بخش کاربر تنظیمات آنچنان جدیدی نیاز نیست اما زمانیکه مدیا های مختلف بر روی سرور اصلی و مرکزی قرار گرفته شد، کاربر می تواند با قدرت بسیار بالا و با رزولوشن فوق العاده شبیه چیزی که MacBook Air بر روی شبکه ارائه می کند، کار خود را ادیت کند.

AAW (1)

در نسخه فعلی نرم افزارAdobe Anywhere آخرین نسخه از Adobe Premiere Pro CC و Adobe Prelude CC را که به عنوان بخشی از Adobe Creative Cloud هستند، پشتیبانی می کند. شرکت عنوان کرده است که  پشتیبانی از Adobe After Effects CC در سال 2013 امکانپذیر خواهد بود.

نایب رییس راهکارهای جهانی (enterprise solutions) در شرکت Adobe آقای Jim Guerard می گوید: تولید فیلم همواره چالش برانگیز بوده چراکه تدوینگران مختلف برای کار بر روی یک پروژه مشترک باید دائما فایلهای سنگین تصویر را بر بستر اینترنت ارسال و دریافت می کردند. با Adobe Anywhere این مشکل برطرف خواهد شد. افراد گروه می توانند بر روی یک محتوای مرکزی کار کنند و کاربران دیگر نیز از راه دور به این پروژه از طریق virtually anywhere متصل شده و همکاری نمایند.

AAW (4)

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.