Home / مقاله های برودکست / اصطلاحات و تجهیزات حرفه ای و برودکست / آناليز آماري تجهيزات مورد استفاده در 207 واحد سيار HD در نقاط مختلف دنيا
آناليز آماري تجهيزات مورد استفاده در 207 واحد سيار HD در نقاط مختلف دنيا

آناليز آماري تجهيزات مورد استفاده در 207 واحد سيار HD در نقاط مختلف دنيا

همانطور که مي دانيد برقراري ارتباط بين نقاط مختلف دنيا و پوشش تصويري رخدادهاي بين المللي يکي از وظايف شبکه هاي پخش تلويزيوني يا برودکست (Broadcast) مي باشد. اين فعاليتها در اغلب موارد نياز به تجهيزات و امکانات ويژه اي دارد که معمولا تنها در استوديو هاي توليد و پخش تلويزيوني يافت مي شود. اما مگر مي شود تنها براي مثلا پوشش يک مسابقه دوستانه يک استوديو در محل برگزاري احداث نمود؟  مسلما خير.

پس مهندسين فني برودکست راهکاري را براي حل اين مشکل ارائه نمودند. در اين راهکار آنها با کمک فناوريهاي نوين تجهيزات يک استوديو را با توجه به حجم کاري که قرار است اين استوديوي سيار انجام دهد، درون يک کاميون، پشت يک تريلي و يا داخل يک ون جاي دادند که البته خود اين نصب تجهيزات با توجه به سيار بودن مجموعه، نياز به تخصصهاي ديگري جز الکترونيک و برودکست نيز دارد.

obvan4

درنهايت ماشينهاي استوديو سيار، OBVan يا Outside Broadcast Van براي ارتباطات بهتر، سريعتر و با کيفيت بيشتر و بالاتر بوجود آمدند. امروز در هر نقطه از جهان براي پوشش تلويزيوني از اين سيستمها استفاده مي شود. اما اينکه چه تجهيزاتي در اين ماشينها نصب و استفاده شود از نظر شرکتهاي سازنده، سازمانهاي برودکست و مهندسين فرق مي کند.

آقاي راينهارد پنزل در سايت http://www.live-production.tv تحقيقي را ارائه نموده است که در آن تجهيزات سخت افزاري 207 دستگاه ماشين OBVan را با هم مقايسه نموده و شرکتهاي سازنده تجهيزات را نيز مشخص کرده است.

من اسلايدهاي نمودارهاي اين مقايسه را به يک فايل ويدئو تبديل کرده و براي استفاده علاقمندان در لينک زير قرار داده ام. با کليک بر روي عکس مي تونيد اين ويدئو را دانلود نماييد.

اميد که مورد توجه قرار گيرد.

OBVan1

2 comments

  1. سلام مهندس وقت شما به خیر
    میشه خواهش کنم عکسهای مربوط به ((آنالیز آماری تجهیزات مورد استفاده در ۲۰۷ واحد سیار HD در نقاط مختلف دنیا)) را برایم ارسال کنید یا لینک تصاویر را برایم بفرستید.
    سپاسگذارم

Leave a Reply

Your email address will not be published.