Home / اخبار / حسگر دوربین تلفن همراه هوشمند ساخت سونی با امکان ثبت ۱۰۰۰ فریم در ثانیه
حسگر دوربین تلفن همراه هوشمند ساخت سونی با امکان ثبت ۱۰۰۰ فریم در ثانیه

حسگر دوربین تلفن همراه هوشمند ساخت سونی با امکان ثبت ۱۰۰۰ فریم در ثانیه

سونی حسگر عجیبی را با قابلیت ثبت 1000 فریم در ثانیه ساخته است. این حسگر مطابق معمول از دو لایه تشکیل شده که یک لایه RAM برای ذخیره و نگهداری اطلاعات با سرعت بالا و بدون اعوجاج به آن اضافه شده است که امکان فیلم برداری با سرعت باورنکردنی را فراهم می کند.

به گفته سونی، حسگر می تواند یک تصویر با 19.3 میلیون پیکسل را در 1/120 ثانیه بخواند که چهار برابر سریعتر از حسگر IMX318 است که یک سال پیش رونمایی شد. با استفاده از این ويژگی زمان مورد نیاز برای خواندن هر خط پیکسل بسیار کاهش پیدا می‌کند. خواندن سریع اطلاعات از اهمیت فوق‌العاده‌ای در گوشی‌های هوشمند برخوردار است چراکه گوشی‌ها از وجود شاتر مکانیکی بی‌بهره هستند و از این‌رو نمی‌توان کنترل کاملی هنگام در معرض نور قرار گرفتن سنسور داشت.

در مقایسه باید گفت گوشی های اپل از امکانات مشابهی برای تصاویر حرکت آهسته در مدلهای 5s تا 120 fps و در خانواده 6 تا 240 fps البته در رزولوشن 720p بهره می برد.

متاسفانه سونی اطلاعاتی در خصوص اینکه این سنسور چه زمانی راهی بازار می‌شود، ارائه نکرده است، اما چیزی که مبرهن است، پیشرفتی است که باید در زمینه‌ی عکاسی با استفاده از گوشی‌های هوشمند ببینیم.

Leave a Reply

Your email address will not be published.