Home / اخبار / IT / وسترن دیجیتال و ارائه سریعترین هارد دیسک هایبرید 4TB
وسترن دیجیتال و ارائه سریعترین هارد دیسک هایبرید 4TB

وسترن دیجیتال و ارائه سریعترین هارد دیسک هایبرید 4TB

شرکت WD از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سیستم‌های ذخیره‌ساز اطلاعات نمونه اولیه از یک درایو هایبرید جدید در نمایشگاه CES 2015 به نمایش گذاشته است که قابلیت‌ حافظه‌های جامد (SSD) را شامل می‌شود و از آن به عنوان پرسرعت‌ترین هارد ۴ ترابایتی جهان یاد می‌کنند.

به گزارش مجله فناوری دیجیتال برودکست به نقل از ZDnet،‌ این هارددیسک ۴ ترابایتی رابط SATA Express PCI-e را در خود جا داده است و تا ۱۲۸ گیگابایت آن مبتنی بر سیستم حافظه‌های جامد اطلاعات را با حداکثر سرعت در اختیار می‌گیرد.

بررسی‌های انجام شده در آزمایشگاه WD نشان می‌دهد که هارددیسک چندگانه SATA Express 4TB با ۶۴ گیگابایت حافظه کَش(Cache)، در سیستم PCMark8 امتیاز ۴۴۵۹ را به خود اختصاص داده است. به عبارت دیگر این هارددیسک در حالت کلی می‌تواند با سرعت نزدیک به حافظه‌های SSD اطلاعات را ردوبدل کند.

Benchmark

آقای گری میستر، معاون ارشد مدیر بخش مهندسی شرکت وسترن دیجیتال می گوید: در این نمونه آزمایشگاهی ما یک هارد دیسک، یک حافظه Flash NAND و فناوری SATAe را در یک بسته ارائه کرده ایم که یک شیار از بورد اصلی را آزاد ساخته و استفاده کاربران را از یک راه حل ذخیره سازی پیشرفته به سادگی میسر کرده ایم.

جیمز لی، مدیر بخش بازاریابی و فروش شرکت ASRock نیز می گوید: ASRock مفتخر است که با استفاده از دو هارد دیسک نمونه WD در قالب RAID Striped توانسته به سرعتی نزدیک به 10Gb/s دست یابد.

DualWD-HDD-HybridDrive

حافظه‌های جامد به‌گونه‌ای ساخته‌ می‌شوند که به‌ازای هر گیگابایت ظرفیت داخلی باید یک دلار پرداخت کرد اما این محصول به‌گونه‌ای ساخته شده است که هر ۲۰ گیگابایت آن یک دلار قیمت دارد.

شرکت WD اعلام کرد که سریع‌ترین هارددیسک ۴ ترابایتی جهان را در فصل نخست سال ۲۰۱۴ میلادی روانه بازار می‌کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.