Home / اخبار / IT / وقتی خودروها با هم ارتباط برقرار می کنند
وقتی خودروها با هم ارتباط برقرار می کنند

وقتی خودروها با هم ارتباط برقرار می کنند

وزارت حمل و نقل ایالات متحده آمریکا به دنبال برقراری سیستم ارتباط میان وسائل نقلیه با یکدیگر(V2V) است. پس از سال ها تحقیق و آزمایش، دولت آماده است تا شبکه ای میان اتومبیل های جدید ایجاد نماید. مرکز امنیت ترافیک بزرگراه های آمریکا نیز اعلام کرد که گام های جدیدی برای انجام این طرح را آغاز نموده است. اما هنوز مشخص نیست که چه زمانی استاندارهای امنیتی جدید در این حوزه انجام خواهند شد و نهاد های مربوط همچنان در حال تحلیل و بررسی اطلاعات هستند.

برای کسانی که اطلاع چندانی از این سیستم ارتباطی ندارند باید بگوییم که سیستم V2V به اتومبیل ها اجازه می دهد تا اطلاعات مربوط به موقعیت، سرعت و مسیر خود را با سایر خودروها مبادله کرده و زمانی که یک راننده با خطر مواجه است به او هشدار دهد. برای مثال در هنگام تغییر مسیر، اگر خودرو یا مانعی در نقطه کور راننده باشد دیگران می توانند به وی اطلاع دهند.

V2V (1)

گفته می شود در این سیستم اطلاعات مبادله شده میان خودرو ها شامل اطلاعات قابل شناسایی شخصی نمی شود. حتی خودرو نیز شناسایی نمی شود، بلکه تنها داده های امنیتی اولیه را در بر می گیرد. در همین راستا ترتیبات امنیتی زیادی در زمینه حفظ حریم خصوصی و همچنین صحت اطلاعات مبادله شده در نظر گرفته شده است.

منبع

Leave a Reply

Your email address will not be published.