Home / رایانه و IT / اصطلاحات و تجهیزات کاربران خانگی / TeamViewer چیست و چه مزیتهایی دارد؟
TeamViewer چیست و چه مزیتهایی دارد؟

TeamViewer چیست و چه مزیتهایی دارد؟

مديريت از راه دور يكي از دغدغه هاي مديران شبكه مي باشد. اتصال از راه دور به روش Remote Desktop نيازمند داشتن IP Valid مي باشد. همچنين در صورت داشتن سرويس هاي فايروال مانند ISA Server نياز به باز كردن پورت هاي ورودي جهت Remote Desktop بوده كه خود خطراتي را در بر دارد.

نرم افزار TeamVewer ابزاری است جهت کنترل از راه دور یک رایانه که کاربری فراوانی برای Administrator ها، كاربران متخصص و كاربران غير متخصص دارد ولی فرق عمده این نرم افزار با این دسته از نرم افزار ها که وظیفه کنترل از راه دور سیستم را بر عهده دارند در سرعت بالای اتصال، Remote Desktop ,File Transfer، عدم مشکل ساز شدن Firewallها برای آن، ارتباط از طريق اينترنت، کاربری آسان، رایگان بودن آن (در نسخه غیر حرفه ای) و …. می باشد.

‏همچنین نسخه‌های مختلف آن برای سیستم عامل ویندوز، مک، لینوکس و حتی سیستم عامل آیفون (iOS) هم برای دانلود در دسترس کاربران قرار گرفته است. این نرم افزار در سال ۲۰۰۵ در آلمان تولید شده و در حال حاضر به بیش از ۶۰ میلیون کاربر در ۵۰ کشور جهان خدمات ارائه می دهد. در ادامه‌ مطلب چگونگی استفاده و کاربردهای این نرم افزار توضیح داده شده است.

قابليت كنترل از راه دور

 

2

اين روش از طريق شبکه یا اينترنت كنترل مي شود. بنابراين شما مي توانيد زماني كه در منزل يا دفتر كار هستيد به عنوانAdministrator   كامپيوتر هاي زير مجموعه تان را پشتيبانی كنید. این قابلیت بسیار کاربردی است. برای مثال زمانی که دوست شما فاصله زیادی با شما دارد و مشکلی دارد که شخصاً قادر به حل کردن آن نیست، شما می توانید با این قابلیت کنترل کامپیوتر وی را به طور موقتی در دست بگیرید و مشکل وی را حل نمایید.

پشتيباني فوري client ها

3

 با TeamViewer شما به راحتي قادر خواهيد بود حتي بدون  نصبهيچ برنامه اي، بسيار سريع درخواستهاي client ها را پشتيباني كنيد.

دسترسي به كنترل از راه دور server  ها يا client ها

 

4

كنترل از راه دور براي server ها و client ها وجود دارد و شما مي توانيد آنها را براي سيستم خود ذخيره كنید.

– انتقال فايل

5

در صورتیکه ارتباط از طریق این گزینه انجام شود، میهمان به کلیه‌ درایوها و پوشه‌هایی که میزبان مشخص می‌کند، دسترسی خواهد داشت. اگر لازم باشد یکی از دو طرف یا هر دوی آنها به قسمت یا تمامی فایل‌های یکدیگر دسترسی داشته باشند، با انتخاب این گزینه به راحتی می توانند این کار را انجام دهند و این کار می تواند به روش Drag&Drop صورت بگیرد. 

TeamViewer Mobile Apps –

براي زماني كه شما در حركت هستيد  TeamViewer Mobile Apps آماده شده است:

6

TeamViewer apps  براي iPhoneو iPad و Android طراحي شده است. بنابراين Admin تحت هر شرايطي ايستا يا در حال حركت، مي تواند پاسخگوي client ها باشد .

– سادگي اداره امور

 7

 با توجه به سهولت کار با این نرم افزار، مديريت همه account ها هر جايي كه باشيد، به سادگی صورت می پذیرد.

امنیت در TeamViewer

 TeamViewer هنگام برقراری ارتباط بین دو کامپیوتر، از روشهای RSA و همچنین AES برای رمزنگاری بسته های اطلاعاتی استفاده می کند. این تکنولوژی بر پایه SSL عمل می کند. علاوه بر این در زمینه‌ دسترسی اولیه، روش های حفاظتی مطمئنی برای تولید ID و Password ها استفاده شده که از نفوذ بات ها به کامپیوترهای افراد جلوگیری می کند و با توجه به اینکه برقراری ارتباط پروسه‌ای کاملاً دستی است، در رابطه با دسترسی‌های تصادفی امنیت بیشتری احساس می شود.

صفحه دانلود محصولات مختلف این شرکت اینجا می باشد. اما آدرس برنامه قابل حمل بر روی حافظه های پرتابل جهت بارگذاري در اختیار شما قرار داده شده است. (يادآوري مي شود اين برنامه نيازي به Install ندارد و فقط كافي است گزينه Run انتخاب شود):

روی عکس زیر کلیک نمایید.

8

Leave a Reply

Your email address will not be published.