ميکروفن هاي Blue : استوديوي همراه

ميکروفن هاي Blue : استوديوي همراه

 در ميان سازندگان سيستم ها و تجهيزات استوديويي و برودکست اسامي صاحب نام و گمنام بسياري وجود دارند که هر کدام سعي در ارائه خدمات و تجهيزات نوين و مبتکرانه با امکانات گوناگون و متنوع براي به دست گرفتن سهمي از بازار صنعت برودکست را دارند. از اين رو تنوع محصولات در اين صنعت به طور قابل ملاحظه اي بالاست و هر روز نيز بر اين تنوع و نوآوري ها افزوده مي شود.

يکي از شرکتهايي که در زمينه صنعت برودکست و بالاخص ميکروفون و صداي برودکست فعاليت خوبي دارد، شرکت Blue Microphones است که از سال 2009 در Westlake Village در کاليفرنياي آمريکا شروع به کار نموده و در اين مدت محصولات خوبي روانه بازار کرده است. در ادامه به بررسي سه محصول اين شرکت که در عين حرفه اي بودن قابليت استفاده عمومي را دارد، مي پردازيم

ميکروفون هاي blue انتخابي عالي و مطمئن براي توليد کنندگان پادکست و مشتاقان ضبط صدا هستند.

 اگر براي جلسه بعدي مصاحبه يا پادکست جديد وبلاگ و يا آهنگ آينده تان به دنبال يک انتخاب مطلوب و به صرفه هستيد، بهتر است نگاهي به سه محصول جديد اين کمپاني  بياندازيد. سه ميکروفون جمع و جور که همه جا مي توانند همراه شما بوده و ضبط صداي با کيفيت را به کاري لذت بخش تبديل کنند. 

Tiki

2

اولين ميکروفون USB که شيوه شنيداري انسان را براي دريافت صدا تقليد مي کند، يعني بر روي صداهاي خاصي تمرکز کرده و نويز و صداهاي ناخواسته پس زمينه را حذف مي کند. همچنين جالب تر اينکه تشخيص مي دهد چه زماني بايد کاملا Mute شود تا صداي اضافي و مزاحمي را ضبط نکند. براي دست يابي به چنين امکاناتي، Tiki ترکيبي از تکنولوژي اختصاصي حذف نويز را به همراه ايزوله کردن و جداسازي صدا و mute هوشمند به خدمت گرفته است.

هنگام کار با اين ميکروفون دو حالت مختلف را مي توانيد انتخاب کنيد: حالت سخنراني هوشمند براي کنفرانس ها و نشست هاي خبري، و حالت ضبط طبيعي براي ثبت صداي سخنراني، موسيقي يا تهيه پادکست با کيفيت سي دي. اين ميکروفون به اندازه يک فلش USB بوده و همانند CoolDisk به راحتي درون پورت USB لپ تاپ تان قرار مي گيرد و ديگر خبري از کابل هاي دست و پا گير ميکروفون هاي معمول نيست. قيمت تقريبي تيکي هم ۵۹ دلار اعلام شده است که به نظر بسيار به صرفه است.

Spark Digital

3

اسپارک ديجيتال يک ميکروفون خازني در رده استوديويي است که به دو صورت USB و قابل اتصال به آي پد عرضه خواهد شد. شرکت بلو اين ميکروفون را با عنوان «اولين ابزار حرفه اي ضبط ويژه آي پد» معرفي مي کند. کيفيت اين ميکروفون تقريبا چيزي از ميکروفون هاي آنالوگ خازني ويژه استوديو کم ندارد و به خوبي از پس ضبط صداي خواننده ها و سازهاي موسيقي بر مي آيد.

اين ميکروفون همچنين داراي خروجي هدفون براي مانيتور کردن صدا و دکمه هاي کنترل بلندي صدا، gain و mute بر روي خود است. البته بايد به قابليت کنترل تمرکز صدا هم در اين ميکروفون حرفه اي اشاره کرد. براي داشتن اين ميکروفون لازم است که ۱۹۹ دلار هزينه کنيد، که در قبال آن علاوه بر ميکروفون اسپارک، يک پايه مقاوم در برابر لرزش، کابل هاي ويژه USB و آي پد به شما هديه خواهد شد. 

Mikey Digital

3

اين ميکروفون بلو هم ويژه آيفون، آي پاد و آي پد عرضه شده است. ميکروفون ميکي ديجيتال به صورت plug-and-play بوده و قابليت هايي همچون gain اتوماتيک و دستي، ورودي aux همزمان از چندين منبع را در اختيارتان مي گذارد. حال شما مي توانيد به راحتي با استفاده از سيستم عامل iOS ابزار پرتابل تان به ضيط صدا از گيتار و چندين ساز ديگر به صورت همزمان بپردازيد.

اين ميکروفون همچنين به کپسول هاي خازني قابل تنظيمي براي کيفيت بهتر ضبط مجهز شده و بر روي خود داراي نشانگرهاي LED است تا سطح بلندي صداي ورودي را به شما نشان دهد. نکته جالب هم اينجا است که سر اين ميکروفون براي راحتي بيشتر قابليت چرخش ۲۳۰ درجه اي دارد و مي توانيد آن را در زاويه مناسب براي ضبط صدا قرار دهيد. اگر هم نگران خالي شدن باتري ابزار موبايل تان هنگام ضبط هستيد، مي توانيد از رابط USB همراه ميکروفون براي شارژ همزمان با ضبط دستگاه تان استفاده کنيد.

One comment

  1. Pingback: وفا نیازی

Leave a Reply

Your email address will not be published.